Zapewniamy:

• ciepłą, domową atmosferę w przytulnych salach
  • opiekę życzliwego, wykwalifikowanego personelu/Pielęgniarka
  • zajęcia wspierające rozwój psychoruchowy
  • zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem oryginalnych zestawów pomocy dydaktycznych
  • zajęcia manualne i plastyczne
  • zabawy z piosenkami i muzyką
  • smaczne i zdrowe posiłki

Wyjątkowa kadra specjalistów zgromadzona wokół Poziomek potrafi rozpoznać najróżniejsze dysfunkcje dzieci, nierozpoznawalne przez Rodziców przed trzecim rokiem życia ich dzieci, zdiagnozować, doradzić i często prowadzić przez trudną drogę, z sukcesem.

W placówce funkcjonują Zespoły Wczesnego Wspomagania Rozwoju, które powstały z myślą o obserwacji właściwego rozwoju dzieci.

Skład wymienionego Zespołu tworzą specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami, w tym:

• logopeda,
  • psycholog,
  • neurologopeda,
  • terapeuci,
  • opiekunowie posiadający niezbędne kwalifikacje pozwalające im pracować z dziećmi o określonych dysfunkcjach i zaburzeniach.

Skład Zespołu może się różnić w zależności od potrzeb konkretnego dziecka, do których jest dopasowywany.
Pracownicy odpowiadający za wczesne wspomaganie rozwoju dziecka przygotowują Indywidualne

Programy Edukacyjno–Terapeutyczne przeznaczone dla maluchów z opinią o wczesnym wspomaganiu, jak również sporządzają Karty Indywidualnych Potrzeb dla dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne. Kadra wchodzący w skład Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju kontroluje oraz sprawuje nadzór na pracą terapeutyczną z podopiecznymi, a o wszystkich spostrzeżeniach informuje rodziców lub opiekunów dzieci.

Opieka specjalistyczna prowadzona w Poziomce obejmuje:

• obserwację maluchów prowadzącą do poznania ich zachowań wśród rówieśników,
  • obserwację mającą na celu rozpoznanie przyczyn niechcianych zachowań oraz problemów z adaptacją,
  • oddziaływanie terapeutyczne,
  • porady/konsultacje psychologiczne dla rodziców i wychowawców,